Sanatoria

Sanatorium Biały Orzeł

Al. Torosiewicza 4
38-440 Iwonicz-Zdrój
tel. 13 430 87 00

e-mail: marketing@uisa.pl
www.uzdrowisko-iwonicz.com.pl

Sanatorium „Biały Orzeł” – posiada 128 miejsc w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami. Na miejscu jest stołówka, świetlice, dwa gabinety lekarskie, dyżurka pielęgniarska i gabinet zabiegowy. Opieka lekarsko – pielęgniarska zapewniona jest przez całą dobę. Obiekt posiada windę.

 

Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego

ul. Kulczyńskiego 1a
38-440 Iwonicz-Zdrój
tel. 13 430 87 70

e-mail: marketing@uisa.pl
www.uzdrowisko-iwonicz.com.pl

Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego – świadczy zabiegi uzdrowiskowe w pełnym zakresie dla pacjentów przebywających na leczeniu w „Uzdrowisko Iwonicz” S. A, a także dla pacjentów innych sanatoriów i pacjentów ambulatoryjnych. Budynek posiada pięć kondygnacji, jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, również na wózkach inwalidzkich. Obiekt wyposażony jest w bezpłatny dostęp do sieci Internet (HOT SPOT).
W Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego usytuowane jest Sanatorium Uzdrowiskowym nr IV.

W Centrum Lecznictwa funkcjonują działy kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii, masaży, zabiegów borowinowych, odnowy biologicznej.

 

Centrum Rehabilitacji Rolników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

ul. ks. Jana Rąba 22
38-440 Iwonicz Zdrój
tel./fax: 13 435 06 12, 13 435 06 43, 13 435 06 68

e-mail: crriwonicz@krus.gov.pl
www.crriwonicz.sanatoria.com.pl

Centrum Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu Zdroju organizuje turnusy rehabilitacyjne i wczasy lecznicze. Specjalizuje się w rehabilitacji schorzeń narządu ruchu, a więc schorzeń z zakresu ortopedii, reumatologii, neurologii, a także wynikających z nich lub niezależnych niewydolności naczyniowych tętnic centralnego systemu nerwowego i tętnic kończyn dolnych.

Baza zabiegowa CRR to m.in.:

  • dwie sale gimnastyki indywidualnej
  • sala gimnastyki leczniczej zbiorowej
  • liczne gabinety fizykoterapii (diadynamik, interdyn+vac, tens magnetronik, ultradźwięki, lampa Solux, lampa kwarcowa, galwanizator, diatermia, terapuls, laser, lampa bioptron)
  • gabinet aerosoloterapii
  • gabinet parafinoterapii
  • trzy gabinety masażu ręcznego
  • basen, który w godzinach przedpołudniowych pełni funkcje rehabilitacyjnego, a popołudniowych rekreacyjnego
  • trzy gabinety hydroterapii wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, a mianowicie:wannę do masażu podwodnego automatycznego i ręcznego,wieloczynnościową wannę – kombajn do hydroterapii,urządzenie do kąpieli strumieniowej zmiennocieplnej kończyn górnych i dolnych.

 

Szpital uzdrowiskowy „Excelsior”

Al. Partyzantów 2
38-440 Iwonicz Zdrój
tel. 13 430 88 00

e-mail: marketing@uisa.pl
www.uzdrowisko-iwonicz.com.pl

Szpital Uzdrowiskowy „Excelsior” – posiada 234 miejsca w pokojach 1,2,3 i 4 osobowych z pełnym i niepełnym węzłem sanitarnym. Na każdej kondygnacji są łazienki z natryskami i w.c. Wszystkie łazienki i w.c. w szpitalu przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Na parterze budynku znajduje się jadalnia, świetlica, kawiarenka i biblioteka. Na pierwszym półpiętrze usytuowana jest kaplica. W szpitalu funkcjonują oddziały: neurologiczny, ortopedyczny, reumatologiczny i dział zabiegowy. Na każdym oddziale jest gabinet lekarski i dyżurka pielęgniarska z gabinetem zabiegowym. Obiekt wyposażony jest w bezpłatny dostęp do sieci Internet (HOT SPOT). Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z mini pralni.

 

Górnicze Sanatorium Związkowe GÓRNIK

ul. Księdza Jana Rąba 3
38-440 Iwonicz Zdrój

tel. 13 435 08 11
fax. 13 435 02 80

e-mail: marketing@sanatorium-gornik.pl
www.sanatorium-gornik.pl

Kompleks sanatoryjny składa się z trzech budynków: hotelu ze SPA, stołówki oraz pawilonu zabiegowego. Wszystkie budynki są ze sobą połączone korytarzami – stwarza to atrakcyjność leczenia o każdej porze roku. Oferujemy wygodne zakwaterowanie w komfortowo wyposażonych pokojach 1, 2 i 3-osobowych (pełny węzeł sanitarny, TV, czajnik, telefon, balkon, bezpłatny internet). Osrodek nasz w pełni przystosowany jest do przyjmowania osób niepełnosprawnych w tym także na wózkach inwalidzkich.

Leczymy: schorzenia narządu ruchu: reumatyczne, ortopedyczne, schorzenia neurologiczne, schorzenia górnych dróg oddechowych na turnusach sanatoryjnych, rehabilitacyjnych oraz pełnopłatnych – bez skierowań.

Do dyspozycji Gości: sala konferencyjna na 100 osób, kawiarnia, biblioteka, stół bilardowy, tenis stołowy, parking, garaż, stanowisko internetowe, swietlica. Znajdujace się na terenie Sanatorium Biuro Podróży organizuje ciekawe wycieczki autokarowe (m. innymi: Słowacja, Lwów, Węgry, Łańcut, Bieszczady…), imprezy kulturalne, wieczorki taneczne, ogniska, występy artystów. W sąsiedztwie Sanatorium: wyciąg narciarski, atrakcyjne trasy spacerowe, baseny rekreacyjne, korty tenisowe.

Sanatoryjne Studio Zdrowia i Urody SPA zaprasza w miejsce gdzie w przyjaznej atmosferze zapomnicie Państwo o stresie i zmęczeniu. Do Państwa dyspozycji: jaskinia solna, dwie sauny, jacuzzi, masaże: klasyczny, kamieniami bazaltowymi, amazoński, bańkami chińskimi, mechaniczny masaż Medyjet oraz Andullation, detox, solarium, koloroterapia, kapsuła SPA, zabiegi na ciało na bazie alg, błota z Morza Martwego, herbaty, wina. Oferujemy pakiety; Day SPA, weekendowe, tygodniowe.

 

Sanatorium Uzdrowiskowe nr IV

ul. Kulczyńskiego 1a
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 13 430 86 60

e-mail:marketing@uisa.pl
www.uzdrowisko-iwonicz.com.pl

Sanatorium Uzdrowiskowe nr IV – posiada 39 miejsc w 15 pokojach 2,3 i 4-osobowych. Wszystkie pokoje przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Posiadają pełny węzeł sanitarny, telefon, TV-SAT, radio. Sanatorium ma na miejscu jadalnię, gabinet lekarski i gabinet zabiegowy. Dla gości dostępny jest parking. Obiekt wyposażony jest w bezpłatny dostęp do sieci Internet (HOT SPOT). Sanatorium nr IV usytuowane jest w budynku Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego, gdzie mieści się również baza zabiegowa, basen kryty, Gabinet Odnowy Biologicznej SPA&Wellness, Podkarpacki Ośrodek Terapii Solnej oraz wiele innych usług (zakład fryzjerski, biuro turystyczne, kawiarnia).

 

Sanatorium Uzdrowiskowe ZRP PIAST

ul. Kulczyńskiego 5
38-440 Iwonicz Zdrój

tel. 13 435 07 11
fax. 13 435 08 51

email: ppiast@pro.onet.pl
www.piastiwonicz.pl

110 miejsc w apartamentach, pokojach l, 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, sprzętem rtv, balkonem, telefonem.
Na miejscu jadalnia, kawiarnia, bilard, stół do ping-ponga, sala TV sat, stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu dla klienta, salka konferencyjna. Miejsce na ognisko, grill, plac zabaw, biblioteka, całodobowa recepcja, obok baza zabiegowa. Wczasy lecznicze, odchudzające (grupy), turnusy rehabilitacyjne, kolonie, zimowiska, „białe” i „zielone szkoły”, wczasy rodzinne, pobyty weekendowe, świąteczne, bale sylwestrowe i karnawałowe, szkolenia, kursokonferencje, bankiety, wesela oraz inne imprezy zlecone.

 

Sanatorium Pod Jodłą

Al. Torosiewicza 1
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 13 430 86 00

e-mail: marketing@uisa.pl
www.uzdrowisko-iwonicz.com.pl

Sanatorium – „Pod Jodłą” – posiada 85 miejsc w 50 pokojach 1,2,3,4 osobowych i dwóch apartamentach 2-osobowych. Wszystkie pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny, telefon, TV-SAT, radio i lodówkę. Sanatorium ma na miejscu stołówkę, salę bankietową. Istnieje możliwość skorzystania z mini pralni. Obiekt wyposażony jest w bezpłatny dostęp do sieci Internet (HOT SPOT).

 

Sanatorium Uzdrowiskowe „Sanvit”

ul. Ks. J. Rąba 1
38-440 Iwonicz Zdrój

tel. 13 435 04 11
fax 13 435 04 93

e-mail: sanvit-iwonicz@sanatoria.com.pl
www.sanvit-iwonicz.sanatoria.com.pl

Sanatorium „Sanvit” posiada własny Zakład Rehabilitacyjny dla osób z chorobami i dysfunkcjami narządu ruchu. Zakład dysponuje salami do gimnastyki leczniczej (kinezyterapii) indywidualnej i grupowej oraz basenem do ćwiczeń leczniczych w wodzie, w którym prowadzone są także zajęcia rekreacyjne. Pacjenci mogą też korzystać z inhalacji solankowych, sauny oraz z okładów borowinowych, parafinowych i krioterapii.

Ponadto wykonywany jest cały wachlarz zabiegów fizykalnych przygotowujących pacjenta do kinezyterapii lub ją uzupełniających. Są to zabiegi z zakresu belneoterapii (kąpiele solankowe, borowinowe i perełkowe, masaże podwodne i wirowe), masaże ręczne klasyczne i specjalne oraz zabiegi fizykoterapeutyczne (galwanizacje, stymulacje, prądy diadynamiczne i interferencyjne, diatermie, laseroterapia i magnetoterapia).

Głównym profilem medycznym Sanatorium „Sanvit” są choroby narządu ruchu pochodzenia ortopedycznego, reumatologicznego i neurologicznego, a w szczególności:
– reumatoidalne zapalenia stawów
– choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa
– zespoły bólowe kręgosłupa.
Ponadto sanatorium leczy przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych oraz choroby układu pokarmowego a także rehabilituje chorych z wrodzonymi i nabytymi wadami postawy.

 

Sanatorium Stare łazienki

Plac Karola i Józefa 3
38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 13 430 85 00

e-mail: marketing@uisa.pl
www.uzdrowisko-iwonicz.com.pl

Sanatorium „Stare Łazienki” – posiada 57 miejsca w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w TV-SAT i telefon. Na miejscu jest stołówka. Do dyspozycji gości przeznaczony jest pokój dzienny i świetlica. Obiekt wyposażony jest w bezpłatny dostęp do sieci Internet (HOT SPOT).

 

Sanatorium Uzdrowiskowe „Ziemowit”

ul. Kulczyńskiego 7
38-440 Iwonicz Zdrój

tel. 13 43 502 11 / 13 43 500 12
fax. 13 43 506 67

e-mail: ziemowit.marketing@sanatorium-stomil.com.pl
www.sanatorium-stomil.com.pl

Sanatorium “Ziemowit” położone jest nieopodal centrum uzdrowiska, na wzgórzu, przy ścieżce spacerowej do pomnika przyrody – źródła “Bełkotka”. Jest przystosowane do przyjęcia osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Składa się z części hotelowej i zakładu przyrodoleczniczego połączonych przewiązką.

Obiekt dysponuje 180 miejscami w pokojach 1, 2 i 3-osobowych oraz “studio” z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym pokoju jest telewizor, radio i telefon. Bazę uzupełnia: jadalnia, kawiarnia, sala konferencyjna, sala gimnastyczna ze sprzętem rehabilitacyjnym oraz basen. Na terenie należącym do Sanatorium znajduje się wiata grillowa, miejsce na ognisko, boisko do piłki plażowej. Dla gości oferowany jest bogaty program wycieczek i innych form spędzenia wolnego czasu.

W oparciu o bazę zabiegową wyposażoną w nowoczesne urządzenia oferowana jest szeroka gama zabiegów leczniczych z zakresu:
● schorzenia narządu ruchu: stany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów obwodowych, dyskopatia, osteoporoza, stany pourazowe
● schorzenia reumatyczne: RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa)
● schorzenia górnych dróg oddechowych: przewlekłe zapalenia błony śluzowej, jamy nosowej, gardła, krtani i tchawicy
● schorzenia układu pokarmowego: zapalenia przełyku, żołądka i dwunastnicy, choroba wrzodowa, zespół drażliwego jelita, przewlekłe zapalenie i marskość wątroby, choroby pęcherzyka żółciowego
● schorzenia okresu okołomenopauzalnego
● schorzenia neurologiczne
● schorzenia psychosomatyczne.

Organizujemy:
● turnusy sanatoryjne
● turnusy rehabilitacyjne
● wczasy zdrowotne
● pobyty wypoczynkowe
● narady i sympozja.