ZAWIADOMIENIE
O WYNIKACH PRZEPROWADZONEGO OTWARTEGO NABORU PARTNERÓW
Na podstawie art. 28a ust. 4 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2009 r. nr 84, poz. 712) informuję, że w wyniku przeprowadzenia otwartego naboru Partnerów spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji Projektu, zgłoszonego do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, Oś priorytetowa IV „Ochrona środowiska i zapobieganie zagrożeniom”, działanie 4.4 „Zwalczanie i zapobieganie zagrożeniom”.
Gmina Iwonicz – Zdrój jako Lider Projektu zawarła umowy partnerskie z następującymi Partnerami Projektu:
1. Podhalańską Ochotniczą Strażą Pożarną Rymanów – Posada Dolna siedziba ul. Mickiewicza 46,
38-480 Rymanów.
2. Ochotniczą Strażą Pożarną w Rogach siedziba Rogi, 38-430 Miejsce Piastowe.
3. Ochotnicza Strażą Pożarną w Iwoniczu siedziba ul. Zagrodniki 23, Iwonicz, 38-440 Iwonicz – Zdrój.
Zakresy zadań stron umowy:
1. Lider Projektu zobowiązuje się do podjęcia i realizacji następujących obowiązków:
1) reprezentowanie Partnerów przed Zarządem Województwa Podkarpackiego jako Instytucją Zarządzającą Programem,
2) koordynowanie, monitorowanie, nadzorowanie prawidłowości działań Partnerów przy realizacji Projektu,
3) zapewnienie równego udziału Partnerów w podejmowaniu decyzji przy realizacji Projektu,
4) wsparcie Partnerów w realizacji powierzonych zadań w ramach realizacji Projektu,
5) zapewnienie sprawnego systemu komunikacji z Partnerami,
6) zapewnienie prawidłowości operacji finansowych, w szczególności poprzez wdrożenie systemu zarządzania i kontroli finansowej Projektu,
7) pozyskiwanie, gromadzenie i archiwizację dokumentacji związanej z realizacją zadań Partnerstwa
8) przedkładanie wniosków o płatność do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego jako Instytucji Zarządzającej,
9) przedkładanie sprawozdań z realizacji Projektu,
10) gromadzenie i przekazywanie informacji o nieprawidłowościach.
2. Partnerzy Projektu zobowiązali się do:
1) Uczestniczenia w pracach związanych z przygotowaniem i złożeniem wniosku.
2) Uczestniczenia w pracach związanych z wyłonieniem wykonawcy i realizacją zadania.
3) Uczestniczenia w pracach związanych z odbiorem sprzętu i podpisania protokołu odbioru.
4) Wytypowania osoby do kontaktu w sprawach Projektu.
5) Zapewnienia odpowiedniej ilość przeszkolonych, przebadanych i ubezpieczonych strażaków gwarantujących sprawną i bezpieczną obsługę pozyskanego w ramach Projektu sprzętu.
6) Zapewnienia odpowiedniej eksploatacji i użytkowania otrzymanego sprzętu.
7) Uczestniczenia w pracach związanych z prowadzeniem sprawozdawczości i rozliczeń Projektu.
8) Wspólnej promocji Projektu.